Akbank’tan Kripto Para Atılımı


Kripto yani dijital paraların gündelik hayatımıza girmesi artık an meselesi.. Dünya çapında ki parasal hacmi 63 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyir göstermektedir. Bu durum artık özel bankalar, büyük ticari kuruluşlar ile e-ticaret sitelerinin ilgisini tamamen çekmiş durumda.

Ülkemizde de kripto cüzdan uygulamasına geçilmiş olması, akıllarda coin paralara ne zaman geçeceğiz? Sorusunu şimdiden düşündürmüş durumda.

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, şuan hızlı ödeme coini olma yolunda ilerleyen Ripple (XRP) ile ilgilendiklerini duyurdu. Forbes’te çıkan açıklamaları şöyle oldu;

Akbank’s executive vice president Tolga Ulutaş explores how important it was for the bank to take this first step in the international money transfer market. We believe that this new phase in technology will increase speed and transparency for our customers while at the same time reducing costs and providing a higher quality of service.

Tolga Ulutaş, uluslararası para transferi pazarında Ripple (XRP) ile ödeme alma – göndermenin daha hızlı ve daha az masraflı olacağını belirtmiş. Müşteriler için şeffaf bir ödeme yöntemi olan ve pratik çözümler getiren coinlerin artık hayatımıza girmemesi için hiç bir nedenin olmadığı yönünde (benzeri) bir açıklamada bulunmuş.

Bu arada Akbank dışında bazı yabancı banka ve finans kuruluşlarınında blockchain alt yapılı Ripple ile anlaşmaya varacağı yönde açıklamalar da bulunuyor. İşte o banka ve finans kuruluşları: MUFG, BBVA, SEB, Akbank, Axis Bank, YES BANK, SBI Remit, Cambridge Global Payments, Star One Credit Union ve eZforex.com.

Kaynak: https://www.forbes.com/sites/madhvimavadiya/2017/04/26/blockchain-ripple/


One Comment

Bir şeyler yazmak ister misiniz?

%d blogcu bunu beğendi: